Cuma, Temmuz 1, 2022
Diod lazer ile ütüleme lazer epilasyon nasıl etki eder? ( 2 )

Diod lazer ile ütüleme lazer epilasyon nasıl etki eder? ( 2 )

2. Yeni bir sistem geliştirilirken neler yapılır?

Lazer geliştirme aşamasında ilk denemeleri bazı sonuçları kendiniz görmek için yaparsanız deneyde pek kalite aramayabilirsiniz. Bir prototip cihaz geliştirip deneyebilirsiniz. Beklediğiniz sonuçları etkileyecek dış faktörleri olabilir. Bunları kontrol etmeniz gerekir. Aksi halde yanlış yere sevinir ya da üzülürsünüz. Bu kontrol için bazı basit standartlar yeterli olabilir.

Sonuç aldıkça, sevinirsiniz. Ama deneyler arttıkça etkiyi yetersiz bulabilirsiniz. Daha iyi etki için teknik ayarlar ve donanım değiştirilir.

Ya da yan etkiler olabilir, bunları gidermek için yine ayarlar ve donanıma müdahale edilir.

Cihazın etkili olduğuna karar verilirse, bunu ıspatlamak için bilimsel yöntemle düzenlenmiş deneyler yapmak gerekir. Burada işler çatallaşır. İşe yarayan bir cihazınız olduğunu ıspatlamak için ortaya koyduğunuz araştırma çalışmasının çok yüksek standartlar taşıması gerekir. Bilimsel kurallara tamamen uyulmalıdır. Bu durumda insanları işe yarayan bir cihaz geliştirdiğiniz konusunda ikna etme şansınız olur.

Eğer araştırma dizaynı iyi değilse, metodolojik kalite düşükse, aldığınız sonuçlar ne kadar harika olursa olsun, belki doğru olsa da güvenilmez bulunacaktır.

Bir lazer epilasyon cihazının Dünyada bir popülaritesin olması için baş referans ABD’dir. Bu ülke cihazın satması için de iyi bir pazardır. Ancak ABD’de cihaz satmak için FDA onayı gerekir. Bunu için de bilimsel referanslarınızın sağlam olması gerekir.

Tüm bu deneme, araştırmalar yıllar alabilir, ama bunların devem ettiği sürece cihaz daha da gelişir. Bazı kusurlar bulunur, giderilir. Deneylerde bazı üstünlükler de fark edilir ve daha da geliştirilir.

Cevapla