Perşembe, Ekim 21, 2021
Buz Lazer mi? Diode Lazer mi?

Buz Lazer mi? Diode Lazer mi?

Günümüzde istenmeyen tüylerle mücadelede lazer epilasyon artan oranda kullanılıyor. Teknolojik gelişmelerle birlikte lazer epilasyon yöntemleri de her geçen gün çoğalıyor. Bu yöntemler arasında seçim yapmakta zorlanmamak için lazer epilasyon teknolojilerini iyi anlamak gerekiyor.

Lazer epilasyonun temel prensibi, seçici fototermoliz ilkesine dayanır. Kıla rengini veren melanin tarafından emilen bir lazer dalga boyu ile kıl folikülü hedeflenir ve kıl folikülü tahrip edilir. Lazer epilasyonda yaygın olarak kullanılan Diode Lazerler hakkında bilinmesi gerekenleri sizler için derledik.

Diode Lazer Epilasyon 

Diode Lazer, 810 nm dalga boyuna sahiptir. Orta seviyede melanin emilimi ile koyu tenlerde de güvenli epilasyona olanak tanır. Derin nüfus etme özelliği ile etkili sonuçlara sahiptir. Ancak derine nüfus ettiği için oldukça ağrılıdır. Lazer epilasyonda kullanılan diğer dalga boylarına kıyasla daha etkili ve güvenli olmasına rağmen ağrılı olması dezavantajıdır. Son yıllarda adından çokça bahsedilen Buz Lazer ile bu dezavantaj ortadan kalkmıştır. 

Buz Lazer Ağrısız Diode Lazerdir

Buz Lazer mi yoksa Diode Lazer mi sorusuna çok sık rastladığımız için bu konuya bir açıklık getirmek istedik. Buz Lazer, 810 nm Diode Lazerdir. Diode Lazerin etkili ve kalıcı sonuçlarını ağrısız bir teknolojiyle birleştirmiştir ve bu özelliği ile günümüzün en gelişmiş lazer epilasyon yöntemi kabul edilmektedir. Uzun yıllar süren araştırmalar sonucu geliştirilen Buz Lazer, lazer epilasyon ağrısını neredeyse tamamen ortadan kaldırmıştır. Buz Lazer, Ice Teknolojisi olarak adlandırılan gelişmiş bir soğutma sistemi kullanıyor. Patentli bu soğutma sistemi tüm seans boyunca cildi -3 dereceye kadar soğutuyor ve cildi sürekli serinletiyor. Tedavi başlığı, cilde temas ettiğinde buz gibi soğuk bir his bırakıyor ve adeta masaj konforunda bir epilasyona olanak tanıyor. Buz Lazerin bir diğer patentli teknolojisi ise uygulama tekniği. Bu teknikte tedavi başlığı cilt üzerinde sürekli hareket ettiriliyor ve kıllar kademeli olarak ısıtılıyor. Yoğun enerjiye sahip tekli atışlar yerine bu yöntem, lazer epilasyonun ağrısız olmasını sağlayan bir diğer unsur. 

Erkek sırt bölgesi gibi derin yerleşimli bölgelerin lazer epilasyonu için ideal bir çözüm olan Buz Lazer, ağrısız olması ile erkek lazer epilasyonunda da yoğun ilgi görüyor. 

Ağrısız Diode Lazer Epilasyon sunan Buz Lazer, FDA onayına sahip bir sistem. 80’den fazla ülkede uygulanıyor ve hakkında birçok klinik çalışma mevcut. Bronz ten dahil tüm cilt tiplerinde güvenle uygulanabiliyor. Yaz aylarında da uygulanabilmesi tercih nedenleri arasında. 

Buz Lazerin birçok taklidinin olduğu geniş bir kesim tarafından bilinse de biz yine de bu konuya dikkat çekmek istedik. Malum her başarılı ürün büyük bir hızla taklit ediliyor. İnsan sağlığı söz konusu olduğunda taklitler tehlike arz edebiliyor. Nitekim sahte cihazlarla yapılan uygulamalardan sonra bitmeyen tüyler, cilt yanıkları gibi istenmeyen durumlar bizlere ulaşan şikayetler arasında. 

Diode Lazer Epilasyonu güvenli, ağrısız ve konforlu bir şekilde yaptırmak isteyenler, www.buzlazer.com web sitesini ziyaret ederek Gerçek Buz Lazer taptırdığından emin olabilirler.

Cevapla