Perşembe, Ekim 21, 2021
Özel Bölge Lazer Epilasyon

Özel Bölge Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon oldukça güvenli bir yöntem olarak uygulanmaktadır, lazer epilasyon uygulamasında lazer cihazları sadece melanin pigmentini hedef alırlar ve kıl folikülüne etki eder, diğer cilt altı dokular ve organlar kesinlikle zarar görmez. Dünya literatüründe bugüne kadar zarar gördüğüyle alakalı hiç bir vaka bildirimi olmamıştır.

Genital Bölge lazer epilasyon yaptırmak kısırlığa sebep olur mu?

Kısırlık asla söz konusu değildir. Yumurtalıklara lazerin etki etme ihtimali yoktur.

Hangi Lazer Cihazıyla Genital Bölge Yapılmalıdır?

Yıllardır süregelen Alexandrite lazer ile epilasyon artık yerini çok daha konforlu olan Buz lazer ütüleme epilasyon yöntemi olan Soprano lazer cihazlarına bırakmıştır, 810nm dalga boyundaki diode lazer, bunun en başlıca sebebi, acı ve ağrının en minimale inmesi hatta ortadan tamamen kalkmış olmasıdır. Seans süreleri bu teknolojiyle yapılan uygulamalarda 10 dakikaya kadar düşmüştür ve ortalama 8 haftada bir uygulama yapılması gerekmektedir, toplamda 4 – 6 seansda çok tatmin edici sonuçlar alındığı gözlemlenmiştir.

Kaç Seans da başarılı sonuç alınır?

Lazer epilasyon denildiğinde kadınların en çok şikayetçi olduğu alan genital bölge dir. Diode lazer teknolojisiyle uygulama yaptırıldığında, Üst genital bölge ve kasıklarda dökülme oranı oldukça yüksektir, ancak alt bölgede hormonal durumdan dolayı dökülme daha zor ve uzun zaman alabilmektedir.

Cevapla