Perşembe, Ekim 21, 2021
Yaz Aylarında Lazer Epilasyon Uygulaması Yapılabilir mi?

Yaz Aylarında Lazer Epilasyon Uygulaması Yapılabilir mi?

Acısız ve Ağrısız lazer epilasyon 2008 yılından beri artık tartışılmıyor. Üretici firma, dünya devlerinden, Alma Lasers, saniyede 10 seri atış yapan teknolojili Soprano diode lazer cihazlarını dünya pazarına sunalı 7 yılı geçti. Ve artık bu geliştirilen Soprano Lazer teknolojisi sayesinde yaz aylarında da lazer epilasyon yaptırmak mümkün.

Soprano ailesi, yani 810 nm dalga boyunda çalışan acısız ve ağrısız lazer epilasyon cihazları, kıl folikülünü klasik lazer epilasyon teknolojilerindeki sabit-tek ve yüksek enerjili atışlar yerine, tedrici ısıtma yöntemiyle, (yemeği kısık ateşte pişirme gibi) lazer epilasyonda ağrıyı kaldırdı.

Örnek vermek gerekirse, Soprano Lazer Cihazları küçük bir ağırlığı defalarca kaldırırken, diğer lazer cihaz markaları 1 ton tuğla kaldırmış gibi oluyor. Soprano lazer ailesi istenmeyen kılları diğer köklü lazer cihaz markaları kadar iyi gideriyor, ancak bunu şiddetli bir ağrı hissine ve yan etkilere neden olmadan yapıyor. Dahası, Soprano daha az agresif olduğundan, koyu ciltli insanlar için en güvenli seçeneği oluşturuyor ve bu nedenle de yaz aylarında da uygulama yapılması güneş lekelenmelerine neden olmuyor, bu yüzden ülkemizin en çok güneş alan şehirlerinde en çok Soprano Lazer Cihazları kullanılıyor, yavru vatan da bile 10 adet klinik Soprano lazer kullanıyor.

Buz Lazer Epilasyon ve Buz Etkisi
Soprano ailesinin en yeni modeli olan Soprano ICE – Buz Lazer, sınırları zorluyor ve uygulama anındaki soğukluğu -1 derece daha düşürerek hastayı konforun en üst noktasına taşıyor. Artık özellikle bayanların genital bölge ve bikini bölge lazer epilasyon seanslarında daha önceden hissettikleri sıcak ısı hissini de ortadan kaldırıyor. Detaylı bilgi: www.buzlazer.com

Cevapla