Perşembe, Ekim 21, 2021
Lazer Epilasyon Öncesi veya Sonrası Buz veya Jel Kullanımı

Lazer Epilasyon Öncesi veya Sonrası Buz veya Jel Kullanımı

Diod lazer epilasyon da Buz veya Jel Kullanımı
Bazı lazer epilasyon merkezleri uygulama öncesi ve sonrasında bölgeyi, buzla veya soğuk kompresle soğutmayı gerçekleştirir, yada yeni teknoloji diode lazer cihazları gibi (Buz Lazer teknolojisi), uygulama öncesi ve uygulama anında buz kıvamında soğutur.

Jel, uygulama yerinde etkiden korunması istenen komşu dokuların aldıkları ısıyı geçirebileceği bir kitle olarak işlev görür. Ayrıca JEL, kontak olarak çalışan lazer cihazları ile cildi optik olarak eşlemeyi sağlamak için gereklidir. Işık cihazlarında suya afinitesi yüksek dalga boylarını absorbe ederek, yüksek oranda su ihtiva eden epidermisi de korur. Jel kullanımı özellikle ülkemizde kullanımı dezavantajmış gibi anlatılır ve bilinir ancak bu bilgi çok yanlıştır.

Jelin istenen özellikleri olabildiğince mükemmel geçirgen olması için; maksimal şeffaflık, gerek oda ısısında gerekse soğutulduğunda iş görebilecek kıvamda olması, alerjen niteliği olmaması, elbiseye bulaştığında leke yapmamasıdır.

Eskilerde, buz, lazer atışı öncesinde ya da sonrasında kullanılabileceği gibi lazer atışları buz tabakası içinden de yapılmaktaydı. Buz uygulamasında buzun, -özellikle derin dondurulmuş buzun- cilde doğrudan temasından kaçınmak gerekir. Arada mutlaka bir kumaş parçası olmalıdır. Ancak şimdilerde artık eski yöntemler yerini yeni teknoloji lazer epilasyon cihazlarına bıraktı,  Buz Lazer teknolojisi diode lazer cihazlarıyla epilasyon uygulaması yaptırıp yanık ve endikasyon ihtimalini ortadan kaldırabilirsiniz. Bu teknolojide kontak çalışan tedavi başlığı eksi 3 dereceye kadar soğutur ve cildi yanık riskinden korur. Yaz aylarında dahi lazer epilasyon uygulaması yaptırabileceğiniz bu teknoloji 2014 yılı sonlarında ülkemizde de kullanılmaya başlandı, cihaz marka ismi Soprano ICE. Gerekli bilgiyi arzu ederseniz kendi web sitesinden inceleyebilirsiniz.

www.buzlazer.com

Cevapla