Perşembe, Ekim 21, 2021
Diod lazer ile ütüleme lazer epilasyon nasıl etki eder? ( 3 )

Diod lazer ile ütüleme lazer epilasyon nasıl etki eder? ( 3 )

3) Neden saniyede 10 atış?

Hiçbir nedeni yok. Kuşkusuz bir öngörüsü var, “az ısıtma, sık tekrarla epidemisi dinlendirerek kılı ısıtma”. Ama kimseye “bu  saniyede 10 atış” cevabını vermez.

Pals başına kaç jül verilecek?

Saniyede kaç atış yapılacak?

Kaç milisaniye uzunlukta pals yapılacak?,

Ne kadar ara verilecek?

Ne kadar süre ütülenecek?

Tüm bu soruları cevaplanması gerekir. Cevap ise, bitmez tükenmez denemelerdedir. Saniyede 8 atışla aynı sonuç alınmamıştır. Veya atış başına 5 J iyi sonuç vermemiştir. Belki kötü sonuçta n biri suçludur, diğerinin kusuru yoktur. Anlamak için, ikisini ayrı ayrı denemeniz gerekir. Belki ikisi de iyidir, sorun pals aralarındadır. Böylece denenmesi gereken kombinasyonlar uzar gider.

Yılları alan, tüm bunların tek tek denenmesi ve her birinin de defalarca denenmesidir. Defalarca denemek gerekir, çünkü gerçekten bir etki olduğundan emin olmak gerekir. Kimse sonradan hayal kırıklığı yaşamak istemez.

Sonuçta Alma Lasers’in vardığı nokta: Soprano Diod Lazer standart tedavide 10 J/cm2’lik atışları saniyede 10 kere tekrarlayarak tedavi bölgesinin santimetrekaresine 53 Jül enerji vererek çok iyi sonuç alabiliyor.

Daha iyi sonuç alabilecek bir kombinasyon bulunamaz mı? Hiç kuşkunuz olmasın sürekli deneniyor ancak henüz bulunamadı şuan hali hazırda FDA onayı almış dünyada 7000 kliniğin kullandığı, denenmiş, memnuniyeti yüksek düzeyde olan bir diod teknolojisi Soprano Lazer bu durumda başka arayışa girmeninde anlamı kalmıyor.

Cevapla