Perşembe, Ekim 21, 2021

Diode Lazer tercihi yaparken dikkat

Diod lazer demekle diod lazer olmuyor

Diyot laserlerin atış alanı IPL cihazları gibi büyük olabiliyor. Başlığa yerleştirdiğiniz diyotların sayısını artırarak alanı genişletebilirsiniz. Aleksandrit, Nd:YAG gibi laserlerde bu pek mümkün olmaz. Alanı büyütürsünüz, ama güç düşer, hızlı atışlar yavaşlar. Cihazın gücünü artırmak gerekir, o zaman da su kaynatıyor, chamberler patlıyor.

Diyotta atış alanı rahatlıkla 1 cm2 üzerinde genişletilebiliyor. Ancak diyotları bol tutmak yetmez, diyotların düzenli sıralarla yerleştirilmesi de önemlidir. Aksi halde bakın neler olabiliyor:

 

Diyod sıraları arasındaki sağda görülen boşluk, iki üç hafta sonra buralardan sağlam kılların büyümesi demektir. Bu da 10-15 gün sonra rötuş seansı demektir. Bu da randevularda yer işgali, ikinci bir seansın zahmeti, müşteri memnuniyetsizliği demektir. Üstelik bu rötuştan ücret alınmaz.

Solda diyodlar aralıksız yerleştirildiği için böyle bir probleminiz olmaz. Atış alanındaki tüm kıllar etkilenir. Bu insan size 4-6 hafta sonra kıllarda homojen bir azalma ile gelecek ve normal seansına girecek, ücretini ödeyecektir.

Basit gibi görünüyor ama ne kadar büyük fark değil mi?

 

 

 

Cevapla